Bankalardan Farkımız

MET-AY VARLIK YÖNETİM AŞ. olarak bankaların borçluya yaklaşımı arasında önemli farklılıklar bulunmaktadır.

Bankaların temel işlemleri mevduat toplamak, topladıkları mevduatı krediye çevirmek ve bu faaliyet sonucunda gelir elde etmektir. Her banka, hissedarlarının menfeatını ön planda tutar ve karlı, mevduat sahiplerine güven veren bir yapıya sahip olmak isterler. Kredilerin zamanında geri dönmesi, bu amaca ulaşmanın en önemli bir yoludur. Bankaların kredi işlemleri devlet tarafından sıkı kurallara bağlanmış olup BDDK tarafından denetlenmektedir. Bu kurallar zaman zaman değişmekte ve bankaların sorun yaşayan borçlularına sunabildiği sınırlı esnekliği daha da azaltmaktadır.

Dolayısıyla bankalar gecikmesi bulunan borçlulara karşı çözüme yönelik, onun ödemesini kolaylaştıran ve mevcut koşullarına uygun seçenekler sunmaktan uzak kalırlar. Bankalar açısından sorunlu kredi probleminin, kısa sürede ve borçluya maliyetine bakılmaksızın ortadan kaldırılması esastır.

Met-ay Varlık Yönetim olarak bizim yaklaşımımız ise bankalardan farklı olarak Müşterimizin çeşitli nedenlerle sıkıntıya girmiş kişiler olduğunun bilinci çerçevesinde uzun nefesli, firmaları batırmadan ve ticari faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kalmadan soruna çözüm sağlamak ve sizleri bu borç yükünden kurtarmaya çalışmaktır. Vade ve miktarlar söz konusu olduğunda bankalardan daha esnek davranarak, gelirlerinizle orantılı daha cazip ödenebilir koşullar yaratmaktır.

Bunun için iyi ya da kötü yönde değişen şartlarınız çerçevesinde, karşılıklı güven esasına dayanarak ödeme planlarınızı her zaman yenilemekten ve sizin mevcut koşullarınıza uyum sağlatmaktan kaçınmamaktadır.

Bu nedenle Met-ay Varlık Yönetim A.Ş. çalışanları küçük yada büyük ölçekli alacak portföylerini başarı ile yönetebilecek uzmanlık, bilgi ve deneyime sahip bankacılardan oluşmaktadır.

Yönetici kadromuz, Bankacılık, Faktoring ve Kredi yönetimi konusunda her biri en az 25 yıllık deneyime sahip, bankacılık sektörünü ve piyasaları iyi tanıyan profesyonel uzman kişilerden oluşmaktadır.

Varlık yöneticileri, Krediler tahsili gecikmiş alacaklar ve tahsilat yönetimi konusunda uzmanlaşmış piyasayı iyi bilen deneyimli bankacılardan oluşmaktadır.

Alacak Değerlendirme Ekibimiz şirketimizin, iş ortaklarımızın ve alacaklıların menfaatlerini her zaman en üst düzeyde düşünen uzman ve deneyimli bankacılardan oluşmaktadır. Kısacası alacaklarınızın kolaylıkla tahsil edilebilmesi, ayrıca firmanızın ve sizin borçlarınızdan kurtulmanız ve faaliyetlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz imkanların uygulanmasında gereken her şeyin yapılacağından emim olabilirsiniz